Norint išlaikyti imunitetą, pakartotinė vakcinacija nuo kai kurių užkrečiamųjų ligų būtina visiems sveikiems suaugusiems žmonėms.

Lietuvoje sveikatos profilaktikos įgūdžiai dar nėra tvirtai susiformavę, todėl daugelis suaugusiųjų net nežino, kad jų organizme esančių antikūnų kiekis nėra pakankamas, kad apsaugotų juos nuo kai kurių užkrečiamųjų ligų. Manote, kad nuo daugelio sunkių ligų imunitetą esate įgiję dar vaikystėje? Deja, ne nuo visų.

Difterija ir stabligė – retos Lietuvoje, bet labai pavojingos ligos. Statistiniais duomenimis, nuo stabligės miršta 30 proc., o nuo difterijos – daugiau negu 20 proc. vyresnių nei 40 metų amžiaus suaugusiųjų ligonių. Todėl medikai rekomenduoja nuo stabligės ir difterijos suaugusiems žmonėms skiepytis kas 10 metų. Papildomas motyvas skiepytis suaugusiems žmonėms yra ir atsakomybė už kitus visuomenės narius, ypač vaikus – nes kuo daugiau mūsų esame pasiskiepiję, tuo stipresnis susiformuoja kolektyvinis imunitetas, o tai – labai reikšmingas barjeras plintant užkrečiamoms ligoms.