Artėjant prie paauglystės reikia pakartoti vakcinas nuo kai kurių ligų.

Neretai skiepai, kuriuos vaikas turėjo gauti prieš eidamas į mokyklą, tiesiog pamirštami dėl šeimą užklupusių svarbių pokyčių. 12 metų vaikams vakcina nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės skiriama, jei jie nebuvo paskiepyti 6–7 metų amžiuje.

Jei nuo hepatito B (HB) nebuvo skiepijama kūdikystėje, dvylikamečiai skiepijami 3 dozėmis pagal schemą: HB 1; po 1 mėnesio – HB 2; po 6 mėnesių – HB 3.

Šio amžiaus mergaites rekomenduojama pradėti skiepyti žmogaus papilomos viruso vakcina, kuri ateityje gali apsaugoti nuo gimdos kaklelio vėžio.

Nepamirškite pasitikrinti, ar vaikas jau paskiepytas nuo visų Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje numatytų užkrečiamųjų ligų ir gavo ne mažesnį nei numatyta dozių skaičių. O gal tokio amžiaus vaiką vežatės į užsienį ir jį reikia paskiepyti  kitomis vakcinomis, nei numatyta Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje? Tuomet pasitarkite su gydytoju, kokie papildomi skiepai reikalingi vykstant į jūsų pasirinktą šalį.